23-07-2010 r. Wersja do wydruku  

Świetlica w Rusocinie - kolejne inwestycje wykonane w ramach PROW

 

 

 

 

 

 

W dniu 22 lipca 2010 roku w Rusocinie podczas zebrania wiejskiego Burmistrz Dolska Henryk Litka symbolicznie przekazał mieszkańcom wyremontowaną i zmodernizowaną świetlicę, życząc by dobrze służyła mieszkańcom, była miejscem wspólnych spotkań i pożytecznego spędzania wolnego czasu.

 

Świetlica wiejska w Rusocinie to druga z trzech inwestycji zrealizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prace obejmowały m.in. wymianę dachu, wymianę stolarki okiennej, prace tynkarsko-malarskie, wymianę posadzki, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej.

 

Pierwsze kroki w kierunku realizacji projektu zostały podjęte z początkiem roku 2008, kiedy to zlecono wykonanie dokumentacji projektowej oraz kosztorysów inwestorskich.

 

W roku 2009 w odpowiedzi na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu konkurs w ramach programu „Odnowa i Rozwój Wsi” złożono wniosek o dofinansowanie zadania „Remont i modernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Międzychód, Rusocin i Wieszczyczyn”.

 

Po jego pozytywnej weryfikacji 16 września 2009 roku Burmistrz Dolska podpisał w Poznaniu umowę o przyznaniu dofinansowania, co pozwoliło przystąpić do prac związanych bezpośrednio z realizacją projektu. Całość inwestycji zakończono 23 kwietnia 2010 roku.

 

 

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.