07-06-2011 r. Wersja do wydruku  

„Prezydenckie” strzelanie Bractwa Kurkowego

 

 

 

 

 

 

Dnia 5 czerwca 2011 r. odbyło się tradycyjne strzelanie o godność Króla Kurkowego A.D. 2011. O godz. 11.00 członków Bractwa Kurkowego przyjął w dolskim ratuszu Burmistrz Henryk Litka, który złożył braciom gratulacje, podziękowania oraz życzenia z okazji strzelania królewskiego.

 

Następnie bracia udali się na mszę św. w intencji bractwa. Msza uświetniona została piękną oprawą muzyczną. Na zakończenie ks. Proboszcz poświęcił tarczę ufundowaną przez ustępującego króla Henryka Litka.

 

Strzelanie królewskie rozpoczęto od tradycyjnego już strzału armatniego. Po nim nastąpiły strzały honorowe – za Ojczyznę, za Prezydenta RP i za armię.

 

Burmistrz Henryk Litka strzelając „za Prezydenta” uzyskał bardzo dobry wynik. Następnie strzały oddawali wszyscy dolscy bracia. Królem Kurkowym A.D. 2011 został Tomasz Bartkowiak, vice Królem Jan Ciszewicz a I Rycerzem Stanisław Tomczak.

 

W tym dniu strzelano również do tarczy ufundowanej przez Pawła Fabisiaka. Tutaj zwyciężył Romuald Nawrot przed Tadeuszem Szymkowiakiem a trzecie miejsce zajął Radosław Tomczak.

 

W związku ze znakomitym strzałem honorowym „za Prezydenta” Bractwo Kurkowe oraz Burmistrz MiG Dolsk postanowili zaprosić Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Intronizację Króla Kurkowego do Dolska. Uroczystość odbędzie się 26 czerwca o godz. 12.30 na rynku w Dolsku.

 

 

 


.: Powrót :.
Wszelkie prawa zastrzeżone  © 2006 - Urząd Miasta i Gminy Dolsk       Kontakt: umig@dolsk.pl
Ten serwis korzysta z plików cookies.       Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.